Waar werken we    Wat doen we zoal    Hoe werken we    Resultaten
   Waar werken we
azc Alkmaar

Praktische informatie

Bezoekadres:
Picassolaan 9
1816 MD Alkmaar

 

Het centrum bevindt zich aan de rand van Alkmaar in een woonwijk. Het bestaat uit voormalige serviceflats voor gastarbeiders. Er verblijven 400 bewoners afkomstig uit Eritrea, Centraal Afrika, Mongolië, Irak, Somalië, Iran, China, voormalige Sovjet-Unie, Tibet, Afghanistan. Er hangt een gemoedelijke sfeer. De bewoners verblijven gemiddeld ongeveer 9 maanden in het centrum. 

 
Activiteiten

Bijna elke dag is er wel een activiteit en er is dagelijks een open atelier voor kinderen. Ook de ouders zijn erg betrokken bij de activiteiten van de Vrolijkheid.

Een uniek project is de levensgrote pop Momo welke gebruikt is voor een theatercursus. Wekelijks geven kinderen in de basisschoolleeftijd de pop aan elkaar door, ze vertellen Momo van alles en geven hem briefjes.

Verder os er het Open Atelier op de woensdag. Op de andere dagen worden er veel beeldende activiteiten voor kinderen georganiseerd. Ook is er een mode-atelier voor jonge meisjes.

Bijzonder is dat op de dinsdagavonden muziekrepetities plaats vinden van het 'global orchestra'. Dit gebeurt met bewoners, ex-bewoners en muzikanten van buitenaf. Er wordt gewerkt aan een divers samengesteld repertoire uit alle delen van de wereld. De artistieke leidingen is in handen van Ted van Leeuwen van het 5e Kwartier in Haarlem. In het najaar van 2011 zullen diverse optredens plaatsvinden.

In Alkmaar vindt ook voor de 2de maal het project Mama´s en Papa's plaats. Hiervoor worden 5 gezinnen binnen en 5 gezinnen buiten het centrum met een specifiek talent geselecteerd door de projectleiders die gezamenlijk een kunstwerk gaan maken.

 
Wat is er nodig?

  • geld voor meer vrolijke activiteiten
  • vrijwilligers
  • muziekdocenten die individuele talenten kunnen begeleiden

 
Toekomstplannen

Het organiseren van een interactieve expositie door de volwassen bewoners in de buurt waardoor de contacten met de buitenwereld verbeterd worden.
Een buurtcontactdag. Met een route door de wijk, waarbij ook het azc wordt aangedaan. In de maanden mei en juni worden er ook workshops techniek gegeven voor vaders en zonen.

 
Vrolijke centrumcoördinator

Gerard Kooistra
email: gerardkoois@gmail.com
telefoon: 06 30565818
Gerard is bereikbaar op dinsdagen en woensdagen

"Projecten zoals het theaterproject waarbij de levensgrote pop Momo wordt gebruikt, dagen de fantasie van kinderen uit."


 



   nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
   online doneren
Via de Online Donatiemodule kan je snel, gemakkelijk en veilig doneren, met creditcard, iDeal, Paypal, een eenmalige machtiging, en meer.

Liever geen donatie via Internet? Donateur worden kan ook via dit formulier
   zoeken in de vrolijkheid
   zoek!



     Vrolijkheid