Nieuws    Nieuwsarchief    Nieuwsbrief    Vrolijkheid in de media    Agenda
   Nieuwsarchief
Dag van de Vrolijkheid 2011: Golem komt naar Amsterdam op 30 maart, kom jij ook?

Locoburgemeester Lodewijk Asscher is blij met de komst van Golem!



Locatie: Muziekgebouw aan het IJ, Amsterdam
Datum: 30 maart 2011, 14.30-15.30 uur


Op 30 maart om 14.30 vindt de feestelijke ontvangst plaats van reus Golem in Amsterdam. Golem komt met een boot via het IJ naar het Muziekgebouw aan het IJ. Op de kade staan heel veel kinderen klaar om hem te verwelkomen, vluchtelingkinderen uit Nederlandse asielzoekerscentra. Ze verwelkomen Golem met muziek en met de officiële Golem Groet. Dit alles wordt muzikaal begeleid door muzikanten van het NBE (Nederlands Blazers Ensemble) en jongNBE en gepresenteerd door acteur Mike Weerts. En natuurlijk is locoburgemeester Lodewijk Asscher aanwezig om Golem officieel welkom te heten.

Programma
14.30-14.50 Golem komt aan, de kinderen geven hem een
                       muzikaal  welkom met trommels en worden begeleid
                       door
muzikanten van het NBE en jongNBE
14.50-15.00 Officiële welkomst speech door Lodewijk Asscher
15.00-15.10 Het verhaal van Golem, verteld door Mohamed Salah
                       Hafidi

15.10-15.15 De officiële Golem Groet met Mike Weerts
15.15-15.30 De kinderen geven hun dromen en wensen aan
                       Golem, daarna muzikale uittocht onder begeleiding
                       van het Nederlands Blazers Ensemble


Golem
Golem is een gigantisch figuur van maar liefst 4 meter hoog en 2,5 meter breed. Golem is de grote vriend en beschermer voor en van alle kinderen in de wereld. Een vriend die er altijd is voor alle kinderen die vergeten, alleen, bang of verdrietig zijn. Hij heeft grote voeten, want hij moet ver kunnen reizen naar de plekken in de wereld waar hij nodig is, plekken waar hij hoop en liefde troost en moed kan brengen voor wie dat nodig heeft. En hele grote handen om te beschermen en omarmen. Een open hoofd zodat alle gedachten en dromen van kinderen in zijn hoofd passen en hij alle dromen en wensen ook weg kan geven. Hij praat niet met zijn mond. Hij ziet in hoofden en harten waar kinderen echt van dromen en dan praat hij zonder zonder woorden terug.

Golem, reusachtige vriend voor kinderen in azc's
Golem is er ook voor de kinderen in Nederlandse asielzoekerscentra. Vergeten kinderen, die vaak al veel hebben moeten meemaken en hier in Nederland vaak jaren in onzekerheid leven over hun toekomst. Golem is hun vriend en hij helpt ze om hun wensen, dromen en verlangens te uiten. Hij heeft daarvoor een deurtje naar zijn hart en ontvangt de kinderen met open armen. Golem heeft al heel wat af gereisd! Zo was hij al eens in China, Namibië, Nicaragua, Pakistan en India.

Golem gaat door Nederland reizen
Na de feestelijke ontvangst in Amsterdam reist hij verder, soms met een boot en soms met een vrachtwagen. Hij bezoekt alle provincies in Nederland en is er voor alle kinderen die wonen in Nederlandse asielzoekerscentra. Maar natuurlijk zijn ook andere kinderen en grote mensen van harte welkom om een kijkje te gaan nemen bij Golem.

Reisschema Golem

azc Den Helder  1 t/m 14 april
azc Crailo            15 t/m 28 april
azc Katwijk          29 april t/m 12 mei
azc Zeeland        13 t/m 26 mei
azc Oisterwijk      27 mei t/m 9 juni
azc Venlo             10 t.m 23 juni
azc Grave             24 juni t/m 7 juli
azc Almere           8 juli t/m 21 juli
azc Markelo          22 juli t/m 4 augustus
azc Zweelo           5 t/m 18 augustus
azc Drachten        19 augustus t/m 1 september
azc Groningen      2 t/m 15 september

Schilderij Golem: Aref Damee

 



   nieuwsbrief
Meld je aan voor de nieuwsbrief.
   online doneren
Via de Online Donatiemodule kan je snel, gemakkelijk en veilig doneren, met creditcard, iDeal, Paypal, een eenmalige machtiging, en meer.

Liever geen donatie via Internet? Donateur worden kan ook via dit formulier
   zoeken in de vrolijkheid
   zoek!



     Vrolijkheid